Nowa Biała City

Ta strona aktualnie jest w trakcie generalnego remontu. Za utrudnienia przepraszamy.

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Szkoła Podstawowa Nowa Biała |

30 września w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji kilka dni wcześniej uczniowie wykonywali plakaty związane z tabliczką mnożenia, którymi zostały ozdobione klasy, korytarze szkolne, podczas zajęć nauczyciele organizowali różne gry i zabawy. W ten sposób uczniowie uczyli się i  utrwalali sobie tabliczkę mnożenia.

Obchody tego dnia zakończył egzamin na Experta Tabliczki Mnożenia zorganizowany w klasach IV – VI. Serdecznie wszystkim gratulujemy i mamy nadzieję , że pokazaliśmy iż mnożenie może być świetną zabawą.


Pierwsze wzmianki na temat Szkoły Podstawowej w Nowej Białej pochodzą z 1731 roku, kiedy nauczycielem w szkole był Franciszek Szeligowicz. W roku 1965 otwarto budowę nowej szkoły tzw. tysiąclatkę, do której przeniesiono obydwie szkoły z oddzielnymi dyrekcjami. W roku 1968 doszło do połączenia obydwu szkół..
Szersze informacje na temat historii szkoły znajdują się na stronie internetowej www.nowabiala.com oraz www.spnowabiala.szkolnastrona.pl

[X] Zamknij