Nowa Biała City

Ta strona aktualnie jest w trakcie generalnego remontu. Za utrudnienia przepraszamy.

Umowa na budowę obwodnicy podpisana

Stanisław Krzysztofek |

W sali obrad Urzędu Gminy Nowy Targ, w obecności przedstawiciela Zarządu Województwa Małopolskiego, Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, Gminy Nowy Targ, Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz Przedsiębiorstwa Energopol – podpisano umowę na budowę siedmiokilometrowej obwodnicy Łopusznej, Ostrowska i Waksmundu.

Obwodnica, której budowy podjęła się firma Energopol, swój początek będzie miała w miejscowości Harklowa, następnie poza zabudowaniami pobiegnie pod Brzeziem i dalej w kierunku Nowego Targu (ul. Jana Pawła II), gdzie w przyszłości jej uzupełnieniem będzie południowa obwodnica Nowego Targu.

Zostaną wybudowane dwa ronda na skrzyżowaniach obwodnicy z drogami powiatowymi: w Łopusznej z ulica Bielską (Łopuszna – Nowa Biała) oraz ulicą Jana Pawła II w Ostrowsku (Ostrowsko – Gronków). Oprócz tego, powstaną trzy mosty na potokach Czerwonka i Leśnica, drogi dojazdowe i serwisowe, a także przejścia dla zwierząt.

Wartość całej inwestycji to 35 mln zł. Prawie 24 mln zł stanowi dofinansowanie z Funduszy Ruropejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Pozostała kwota to pieniądze z budżetu województwa, powiatu nowotarskiego i gminy Nowy Targ.

Budowa obwodnicy jednak nie rozpocznie się już teraz. Firma wykonująca kontrakt musi najpierw przygotować mapy oraz przeprowadzić rozmowy z właścicielami działek, po których pobiegnie w przyszłości obwodnica.

Stanisław Krzysztofek, na podstawie: Sabina Palka | podhale24.pl 
fot. Piotr Korczak


Redaktor naczelny serwisu nowabiala.com, zapalony dziennikarz, fotograf, aktywny obywatel. Aktualnie także student Polityki Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

[X] Zamknij