Nowa Biała City

Ta strona aktualnie jest w trakcie generalnego remontu. Za utrudnienia przepraszamy.

Krempaskie gimnazjum z projektem Erasmus+

Stanisław Krzysztofek |

W Gimnazjum w Krempachach rozpoczęło dwuletni projekt Erasmus+ „Science 4 all” („Nauka dla wszystkich”) wraz ze szkołami z Francji, Portugalii i Estonii. Budżet projektu dla Gimnazjum w Krempachach wynosi 32 270 euro, które będą przeznaczone na działania lokalne oraz wyjazd 25 uczniów i nauczycieli do krajów partnerskich.

Projekt skupia się na wymianie dobrych praktyk w zakresie nauczania i uczenia się matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych, a także ich zależnością z rynkiem pracy i przedsiębiorczością. Szczególna uwaga będzie zwrócona podkreśleniu możliwości efektywnego uczenia się i pracy w Unii Europejskiej, zwłaszcza dla uczniów z obszarów defaworyzowanych. Będą oni zwiększać kompetencje i motywację poprzez uczestnictwo w innowacyjnych działaniach edukacyjnych, badając rynek pracy za pomocą matematyki, nauki, technologii oraz odpowiednie zastosowanie nowoczesnych technologii.

Od 13 do 18 marca w naszym Gimnazjum będzie gościć 18 uczniów oraz 7 nauczycieli z zaprzyjaźnionych szkół: Narva Kesklinna Gumnaasium z Narwy w Estonii, College Pierre de Nolhac z Wersalu we Francji oraz Agrupamento de Escolas Monte da Lua z Sintry w Portugalii. W ciągu tego tygodnia goście wraz z grupą naszych uczniów będą uczestniczyć we wspólnych lekcjach (prowadzonych w języku angielskim) a także zwiedzą Zakopane oraz Kraków i Wieliczkę. Koordynatorem całego przedsięwzięcia będzie pani Urszula Utnicka a w realizacji zajęć wezmą udział nauczycielki z naszej szkoły – Monika Miśkiewicz, Dorota Ostwald, Kinga Myśliwiec i Małgorzata Zamarlik oraz nauczyciele z zaprzyjaźnionych szkół „Projekt został współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+”


Redaktor naczelny serwisu nowabiala.com, zapalony dziennikarz, fotograf, aktywny obywatel. Aktualnie także student Polityki Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

[X] Zamknij